Okolí Železné Rudy

Železná Ruda

     

Železná Ruda

Železná Ruda leží na samé hranici České republiky, na Šumavě. Spíše než železnou rudou, která mu dala jméno, proslula jako centrum rekreace.

S ubytováním s kapacitou okolo šesti tisíc lůžek v hotelech, penzionech, chatách a ubytovnách, několika ski areály a mnoha kilometry běžkařských tras patří Železnorudsko k největším střediskům zimních i letních sportů a rekreace na Šumavě. Spolu se sousedním německým Bayerisch Eisensteinem vytváří jedno z největších mimoalpských center rekreace a turistiky ve střední Evropě s pestrou nabídkou služeb pro rekreanty ve všech ročních obdobích.

Ať je léto nebo zima Železnorudsko je zkrátka pro každého!

Letní dovolená na Šumavě 

V letních měsících mohou návštěvníci Šumavy obdivovat panenskou přírodu a historické památky. Nikdo by neměl vynechat návštěvu největších šumavských jezer. Najdete je přímo za humny Železné Rudy. Černé i Čertovo jezero zvládnete navštívit pěšky za jeden den. Kousek za hranicemi najdete Velké a Malé Javorské jezero.

Přímo v Železné Rudě stojí za návštěvu zvláštní chrám Panny Marie Pomocné nebo zámeček, který hostí Motomuzeum a expozici loutek.

     

Letní Šumava


 

Zímní Šumava

     

Šumavské zimní radovánky

Když napadne sníh a většina turistických atrakcí upadne do zimního spánku, Železná Ruda prožívá hlavní turistickou sezónu. Pro návštěvníky je připraveno 25 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti a 29 vleků s kapacitou 15 osob za hodinu ve více jak 5 lyžařských střediscích. Milovníci běžek tu naleznou 100 km uměle upravovaných běžeckých stop.

Neumíte-li lyžovat, můžete se přihlásit do lyžařské školy nebo si vyzkoušet nový sport tzv. snowtubing.

Obrázek v pravém rohu