Běžkování

Běžkování

     

Šumava na běžkách 

Na Šumavě je proznačena síť lyžařských a běžkařských tras o celkové délce 450 km. Z toho se rolbou udržuje asi 320 km. Lyžařské i běžkařské trasy jsou udržovány od 15.12. do 31.3. podle aktuálních sněhových podmínek.

Pozvolná stoupání a mírné sjezdy jsou charakteristické pro rozsáhlé Šumavské Pláně. Nadmořská výška se téměř stále pohybuje nad 1 000 m, a proto jsou zde i sněhové podmínky po většinu zimy dostatečné.

V okolí Železné Rudy na vás čeká okolo 100 km běžeckých stop. 

Známé i nenáme běžkařské okruhy

Okruhy na Belvedéru, na Špičáku za nádražím a kolečko městem u staré silnice na vesnici Alžbětín jsou notoricky známi asi všem běžkařům. Nicméně pouhý 1 km za hraničním přechodem v Alžbětíně je ukryto Hohonzollern-Skistadion Bayerisch Häusl středisko s tratěmi dlouhými 4 km, 9 km, 12 km.

Dále pak trasy z Zwieselwaldhausu, vzdáleném 10 km od hranic, jsou tratě přímo napojené přes přechod ve Ferdinandově údolí. Délky tratí jsou 1,5 km, 3 km, 5 km, 9 km a 15 km. Scheibe, vzdálené 11 km od státní hranice, disponuje tratěmi o délce 2,5 km, 4 km, 7 km a Bretterchachten, 15 km od hranice, tratěmi o délce 2,5 km, 4 km, 7,5 km, 13 km a 16 km.

Od zimy roku 2008 jsou taktéž najížděny nové okruhy od Černého jezera k přechodu Zadní Chalupy až do Německa.

Mapa běžeckých tratí

Více informací týkajích se aktuálního stavu bežkařských stop, lyžářských podmínek, počasí a mnoho dalšího naleznete na webových stránkách Bílástopa.cz.

Obrázek v pravém rohu