Nedaleko od penzionu se nacházejí hned několik lyžařských areálů. Doprava je možná nejen autem, ale i pěšky, ski busem a nebo vlakem.

Lyžování na české straně

Ski areál Samoty

     

Samoty

Areál má k dispozici kilometrový kotvový vlek, dvě pomy o délce 300 m a 100 m a pohyblivý koberec, ideální pro výuku nejmenších lyžařů. Zdejší sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky a rodiny s dětmi. Lyžařský areál disponuje také lyžařskou školou, kde nabízí výuku lyžování a snowboardingu pro všechny věkové kategorie.

Během sezóny se tu pořádá řada tradičních akcí, jako například Hudební večery, Silvestr na lyžích s diskotékou na sněhu, Soutěže pro děti a dospělé pod vedením Radia FM Plus – několikrát v průběhu sezóny, Rej masek na sněhu na závěr sezóny apod. Areál nabízí také Snowtubing - jízdu na pneumatikách ve sněhovém koridoru.


Ski areál Belveder

     

Nad Nádražím 

Lyžařský areál leží, jak z názvu vyplývá, nedaleko nádraží v Železné Rudě, vlevo při vjezdu do města od Špičáku. Najdete tu dva vleky - o délce 622 m a 300 m - umístěné na profilu středně lehké a široké sjezdovky, která je vhodná pro lyžaře začátečníky, školní výcvikové kurzy a lyžařské školy. Středisko je propojeno turnikety s lyžařským areálem Belveder, který disponuje lyžařskými tereny i pro zdatnější lyžaře. Areál je uměle zasněžován a dvakrát denně upravován rolbou.


Belveder

Sousedící areál na Belvederu se pyšní třemi vleky o délce 460 až 530 metrů a přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu. Nachází se na okraji města u silnice E 53. Belveder disponuje novým snowparkem, lyžařskou školou pro děti i dospělé, půjčovnou a opravnou lyží, občerstvením a vlastním parkovištěm pro 90 aut zdarma. V horní části má 150 dlouhý dětský vlek. 300 metrů od areálu se nachází dráha a vlek pro snowtubing. Areál je uměle zasněžován, nabízí i možnost večerního lyžování.


Ski areál Špičák

     

Ski areál Špičák

Ski areál Špičák nabízí celkem pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Přepravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, celková přepravní kapacita je 5500 osob/hodinu. 6,7km, tj. 80%, sjezdových tratí je uměle zasněžováno. Snowpark nabízí raily i skoky pro začínající i pokročilé ridery. Snowpark je denně upravovaný profesionálním shaperem.

O čtvrtinu větší plochu k lyžování nabídne lyžařům a snowboardistům středisko od zimní sezony 2011/12. Je to, jako kdyby tu vznikla úplně nová sjezdovka dlouhá kilometr a široká 30 metrů. Modernizace a rozšíření sjezdovek přinesly areálu homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů.

Lyžování na německé straně

Velký Javor

U našich německých sousedů, ve vzdálenosti přibližně 15 km od penzionu (přes Železnou Rudu, za celnicí odbočit vpravo, parkování zdarma při silnici), naleznete perfektní podmínky pro lyžování.

Systém 9 sjezdovek všech stupňů náročnosti, kabinová lanovka, 2 kotvové vleky, nově sedačková lanovka pro 6 osob, 500 m dlouhé koryto pro snowboard, podrobné informace v češtině o sjezdovkách a cenách permanentek naleznete na zde.

     

Ski areál Arber

Obrázek v pravém rohu