Naše tipy

Lanové a trampolinové centrum & slalom cars

Lanové centrum v Železné Rudě má jako první v ČR dva okruhy překážek. První okruh se skládá z nízkých překážek, které jsou určeny pro děti ve věku 6-11 let. Druhý okruh s vysokými překážkami, kterých je celkem 8, je určen pro osoby starší 10-ti let. Návštěvníci procházejí překážky za doprovodu instruktora, který dohlíží na dodržování základních bezpečnostních pravidel, pomáhá překonávat náročnější úseky a též mnohdy podporuje méně sebejisté lezce.

Nová atrakce v podobě nemotorizovaných slalomových kár nabízí si vyzkoušet tento druh zábavního sportu přímo na sjezdovkách Ski areálu Nad Nádražím. Jedná se o sjezd tratí dvou různých náročností se speciálně upravenými kárami. Tyto káry se vyznačují především specifickou konstrukcí, která zabraňuje převrácení a zvyšuje tak bezpečnost jízdy. Manipulace s károu je zajištěna pomocí vleku, kdy je kára i s jezdcem dopravena do odpovídající úrovně sjezdovky, odpojena a nasměrována ke sjezdu patřičné tratě.

Více informací naleznete zde.


Venkovní koupaliště v Regenu

V létě se Regenské koupliště stává obrovskou oázou sportu a zábavy pro celou rodinu. Cachtání a dovádění nabízí již těm úplně nejmenším malý „baby-bazének“ s mini skluzavkou. Větší děti dají přednost 85 m dlouhé skluzavce, po které sjedou do dětského bazénu, nebo obrovskému krakenovi, po kterém mohou ve vodě šplhat a lézt. Ti hodně odvážní mohou skákat do vody z věže.

Více informací naleznete zde.


Lezení do korun stromu

Procházet se nad zemí ve výšce 8 až 25 m nenarušenou přírodou, tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy vám nabízí Stezka v korunách stromů v Národním parku Bavorský les.

Po lávce převážně z dřevěné konstrukce, která je opatrně zasazena do smíšeného lesa, je každý návštěvník obohacen o nefalšovaný přírodní zážitek. Tento neskutečný zážitek je umocněn didaktickými a orientačně smyslovými elementy, které se nacházejí podél celé stezky. Zde poznáte nezapomenutelnou zdejší krajinu a její různé životní formy v nové dimenzi.

Více informací naleznete zde


Muzem historických motocyklů

Expozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízdních kol, tak i několik historických automobilů. Návštěvník zde může najít světové unikáty, které se dochovaly často v jediném kuse či pouze v několika málo exemplářích. Expozice se každý rok doplňuje a rozšiřuje. V pravém křídle zámečku se nachází expozice o historii lyžování na Šumavě a v severním křídle je otevřena výstava Český kráter.

Více informací naleznete zde.

Obrázek v pravém rohu